DR1050-820-R
Eaton Electronics
704-DR1050-820-R
DR1050-820-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 82uH 1.58A 147mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Shielded
82 uH
30 %
1.6 A
184 mOhms
1.58 A
Standard
10.5 mm
10.3 mm
5 mm
Ferrite
DR1050
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz