HC8LP-330-R
Eaton Electronics
704-HC8LP-330-R
HC8LP-330-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 33uH 3.8A 224mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 800   Multiples: 800
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
Unshielded
33 uH
20 %
3.8 A
224 mOhms
2.9 A
- 40 C
+ 155 C
Standard
10.9 mm
10.4 mm
4 mm