MCL2012V1-R560-R
Eaton Electronics
504-MCL2012V1-R560-R
MCL2012V1-R560-R
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD MCL Chip IND 2012 0.56uH 2 Pads
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0805 (2012 metric)
Unshielded
560 nH
20 %
200 mA
360 mOhms
- 40 C
+ 85 C
2 mm
1.2 mm
0.9 mm