MPI2510V2-R68-R
Eaton Electronics
504-MPI2510V2-R68-R
MPI2510V2-R68-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND 0.68uH, 4.3A, 2.5X2.0X1.0 SMT, 2Pads
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
680 nH
20 %
3.1 A
44 mOhms
4.3 A
- 40 C
+ 125 C
80 MHz
2.5 mm
2 mm
1.05 mm
MPI25-V2
Reel
Application: High Current
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 1 MHz