MPI4015V2-R22-R
Eaton Electronics
504-MPI4015V2-R22-R
MPI4015V2-R22-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND 0.22uH, 12.0A 4.4x4.2x1.3 SMT, 2Pads
ECAD Model:
In Stock: 1,169
Stock:
1,169
Can Dispatch Immediately
On Order:
3,000
Expected 13/10/2026
Factory Lead Time:
14
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
220 nH
20 %
10.5 A
7.5 mOhms
14 A
- 55 C
+ 125 C
153 MHz
4.4 mm
4.2 mm
1.3 mm
MPI40-V2
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: High Current
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz