MSMCJLCE70AE3/TR
Microchip Technology
494-MSMCJLCE70AE3/TR
MSMCJLCE70AE3/TR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes Low Cap TVS 70V 5% 1500W uni 100pF
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
35 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 300   Multiples: 300
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 300)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microchip
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Unidirectional
1 Channel
70 V
SMD/SMT
113 V
77.8 V
SMC (DO-214AB)
13.3 A
1.5 kW
8 kV
15 kV
- 65 C
+ 150 C
Reel
Brand: Microchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Pd - Power Dissipation: 5 W