25RXL6200MEFC18X25
Rubycon
232-25RXL6200ME18X25
25RXL6200MEFC18X25
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
6200 uF
25 VDC
18 mm
25 mm
7.5 mm
8000 Hour
20 %
3.2 A
24 mOhms