STLQ020PU33R
STMicroelectronics
511-STLQ020PU33R
STLQ020PU33R
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators 200 mA ultra-low quiescent current LDO
ECAD Model:
In Stock: 8,349
Stock:
8,349 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
DFN-6
3.3 V
200 mA
1 Output
Positive
100 uA
Fixed
- 40 C
+ 125 C
15 mV, 160 mV
STLQ020
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: STMicroelectronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Line Regulation: 0.005 %/V
Load Regulation: 0.0015 %/mA
Operating Supply Current: 5 nA
Product: LDO Voltage Regulators
Product Type: LDO Voltage Regulators
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Type: Low Quiescent LDO
Voltage Regulation Accuracy: 3 %