STTH30AC06SP
STMicroelectronics
511-STTH30AC06SP
STTH30AC06SP
Mfr.:
Description:
Rectifiers Turbo 2 ultrafast high voltage rectifier
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 469
Stock:
469 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 469 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: Rectifiers
RoHS:
Through Hole
600 V
30 A
Ultra Fast Recovery Rectifiers
Single
1.15 V
270 A