STW58N65DM2AG
STMicroelectronics
511-STW58N65DM2AG
STW58N65DM2AG
Mfr.:
Description:
MOSFETs Automotive-grade N-channel 650 V, 0.058 Ohm typ., 48 A MDmesh DM2 Power MOSFET i
ECAD Model:
In Stock: 454
Stock:
454 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 454 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-247-3
N-Channel
1 Channel
650 V
48 A
65 mOhms
- 25 V, 25 V
4 V
88 nC
- 55 C
+ 150 C
360 W