PESD2CANFD54VT-QR
Nexperia
771-PESD2CANFD54VTQR
PESD2CANFD54VT-QR
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes ESD 24V SOT23
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 2,226
Stock:
2,226
Can Dispatch Immediately
On Order:
3,000
Expected 18/05/2026
Factory Lead Time:
26
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Nexperia
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
54 V
SMD/SMT
89 V
56 V
SC-59-3 (SOT-23-3)
2.8 A
3.6 pF
17 kV
17 kV