STMicroelectronics STM32L051C8 Series ARM Microcontrollers - MCU
Results: 5
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU 2,845In Stock
Min.: 1
Mult.: 1
STM32L051C8 SMD/SMT LQFP-48 ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 8 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 125 C Tray
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU 1,874In Stock
Min.: 1
Mult.: 1
STM32L051C8 SMD/SMT ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 8 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 105 C Tray
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU 10In Stock
3,000Expected 17/08/2026
STM32L051C8 SMD/SMT LQFP-48 ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 8 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 85 C Tray
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU
7,175On Order
STM32L051C8 SMD/SMT LQFP-48 ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 8 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 85 C Reel, Cut Tape
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64 Kbytes of Flash , 32 MHz CPU Non-Stocked Lead-Time 20 Weeks