STMicroelectronics STM32L071C8 Series ARM Microcontrollers - MCU
Results: 4
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64-Kbytes of Flash , 32 MHz CPU 2,380In Stock
Min.: 1
Mult.: 1
STM32L071C8 SMD/SMT LQFP-48 ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 20 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 85 C Reel, Cut Tape
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64-Kbytes of Flash , 32 MHz CPU
2,952Expected 16/10/2026
Min.: 1
Mult.: 1
STM32L071C8 SMD/SMT ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 20 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 85 C Tray
STMicroelectronics ARM Microcontrollers - MCU Ultra-low-power Arm Cortex-M0+ MCU 64-Kbytes of Flash , 32 MHz CPU Non-Stocked Lead-Time 20 Weeks
Min.: 1,500
Mult.: 1,500
STM32L071C8 SMD/SMT ARM Cortex M0+ 64 kB 32 bit 12 bit 32 MHz 37 I/O 20 kB 1.8 V 3.6 V - 40 C + 105 C Tray